Uzun Bir Aradan Sonra

Temmuz 2017

Merhaba,

Websitemiz ne durumda, neleri değiştirelim, düzenleyelim dediğimizde baktım ki en son BLOG haberini 2016 Aralık ayında yayınlamışız.

Yeni yılda yapacaklarımızı  ayrıntılı yazmışım.

Ne güzel yazmışım, fakat günlük yaşamın hızında planladıklarımın ne azını yerine getirebilmişim.
Şöyle diyorum; “Dünyamızda hızla her şey değişiyor;  politikalar, yeme ve içme alışkanlıklarımız, yaşantımız, sanal-sosyal medya içinde varoluşlarımız, alışkanlıklarımız… Hızlı bir değişim ve dönüşüm içindeyiz.

Acaba yaşanılan bu hızlı değişimin ne kadarını içselleştiriyoruz ve hayatımıza alıyoruz, kullanıyoruz? Ne büyük sorular değil mi?

Bu soruları da soruyor muyuz acaba kendimize?

Bu hız içinde durup, soru sormaya vaktimiz var mı?“

Evet, 7 ay önce yazdıklarımı okudukça, tekrar farkettim ki bu hız içinde soru sormayı ve sorgulamayı en arka sıraya bırakıyoruz, değil mi?

İçinde olduğumuz yıla geri dönersem; 2017 yılı epey hızlı başladı bizim için.

Bakın, Blog haberlerini neden fırsat bulup yazamadık;
2017 ilk yarısında neler yaptık:
. Ocak: Paris – Maison&Objet fuarı’na katıldık.
. Şubat: Muskat – Omman IDF fuarı’na katıldık.
. Mart: Bahreyn – Arabian Woman Fashion Expo’ya katıldık.
. Nisan: Mayıs  – Abu Dabi – ATAYA etkinliğine katıldık.
. Mayıs: Kuveyt – R Personal Shopper mağazasında Özlem Tuna markasına özel olarak hazırlanan organizasyona katıldık.
. Dubai – RİXOS The Palm Hotel’de kahve ve çay servislerinde kullanılmak üzere Mozaik koleksiyonumuzdan seçilen fincan setlerini üretip servis edilmek üzere Dubai’ye gönderdik.
. Kuveyt – Bloomingdale’s  – Scene Cafe’de yine Mozaik koleksiyonundan Göz Dudak kahve setlerimiz ile servis yapılmaya başlandı.
.  Arçelik için Cezve tasarladık.
. TIM için Kurumsal Hediye tasarladık ve TİM TV tarafından tasarım hikayemiz kısa video haline getirildi ( YouTube kanalımızda izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=-3YcmChywPQ )

. Mozaik Koleksiyonu’na AW17 olarak yeni tasarımlar ekledik.
. Yeni mücevher koleksiyonumuz “Journey To The Moon”un ilk bölümü Bahreyn ve Abu-Dabi’de görücüye çıktı. Koleksiyonu tamamlamamıza çok az kaldı. “Journey To The Moon”  koleksiyonu pek yakında International Jewellery London fuarına gidiyor.
Özlem Tuna objelerini; İSTANBUL, DUBAİ, KUVEYT, BAHREYN, ABU-DABİ, CİDDE, RİYAD, BERLİN, NİCE ve LONDRA’da bulabilirsiniz. Ve çok yakında TOKYO başta olmak üzere Japonya’nın birkaç şehrinde daha olacağız 🙂

Özlem Tuna

Bir cevap yazın