Türk Telekom Hediye Kutusu

Kısıtlı zamanda, sınırlı bir bütçe ile kurum kimliğini yansıtan bir hediye kutusu nasıl hayata geçebilir?

Tarihsel referansı kuvvetli bir anlatım ile kurum kimliğini gözler önüne serecek; kullanıcılarına geçmişi ve günümüzü özetleyen, vizyonun paylaşıldığı bir ürün olması isteniyordu. CEO danışmanı Mehmet Şakir Güvendi tasarımı ürünün hayata geçmesinde Özlem Tuna Tasarım ekibi olarak destek verildi.

Türk Telekom için önemli detaylar mutlaka yer almalıydı; fiber kablo altyapısından 175 yıllık geçmişine, kaldırım taşları dokusundan özenli bir iletişim diline… Kurumun beklentilerini dahil ederken, bir tasarımcı olarak bize düşen görevlerin başında farklı malzemelerin uyum içinde ilişkilendirilmesi geliyordu. Kısıtlı bir bütçe ve sınırlı zaman dilimi içinde estetik bir çözüm ortaya çıktı elbette.

Teknik olarak çözüm beklenen detaylar; kutunun kullanım senaryosu, birleşme detayları gibi her bir birim dikkatle belirlendi. Kurumsal hediyelik olarak sunulacak paketteki ilk malzemeden poşetin etiketine dek her detay ince elenip sık dokundu. Bu süreçte, üçüncü parti üreticilerin üretim sınırları göz önünde bulundurularak, firmanın beklentisine en uygun çözüm arandı ve hayata geçti.

#birfincakahve sohbetlerimizden Gamze Karayaz’ın belirttiği proje yönetimi anlayışı içinde bir projeyi başarıyla tamamladık.

Bir cevap yazın