Tarihi Yarımada Kapalıçarşı ve Hanlar Esnaf Lokantaları I

Tarihi Yarımada – Kapalıçarşı ve Hanlar…

Esnaf Lokantaları I.

Her zaman bıkmadan söylerim: Tarih, merak, heyecan, üretme, öğrenme, keyif, tasarım ve paylaşım bunların hepsi bana Tarihi Yarımada’ da çalışmanın yaşattığı en önemli duygular. Ancak farkettim ki unuttuğum  çok önemli bir şey  daha  var bu cümlede:  Yemek …

Çalışma arasında yemeğe çıkmak, yemek yemek, yemeğe zaman ayırmak.

Rutin çalışma temposunda yemek yemeye, lezzetli yemek bulmaya ve iş ortamından  uzaklaşıp bir yere yemek yemeye gitmek. Bunu gerçekten çok önemsiyorum. Ve tabii ki lezzetli bir şeyler bulmak ve sağlıklı yemek yemek.

Tarihi Yarımada bu konuda  zengin seçeneklere sahip. Burası İstanbul’un turisti bol bir merkezi olmasına  rağmen, çalışan kesimce de zengin. Bölge uzun  yıllardır kuyumculuk ve metal ev aksesuarları üretim yeri olduğu için, ustalara ve çalışanlara çok farklı seçenekler sunuyor.

Yani Kapalıçarşı ve Hanlar bölgesi esnaf lokantaları, birbirinden lezzetli ve farklı seçenekleri ile yıllardır bizi besliyor. 15 yıldır bu bölgede çalıştığım halde hala keşfedilecek yeni lezzetlerin olması harika…

Bu gün size Bahar Lokantası’ndan  bahsetmek istiyorum.

 

Bahar Lokantası, Kapalıçarşı’nın Nuruosmaniye kapısından  girmeden hemen sol taraftaki yolda kalıyor. Yağcı Han aralığını farketmeden geçebilirisiz. Ama küçüçük han içine girdiğinizde sağ tarafta Bahar Lokantası’nı göreceksiniz.

Sabah 11.30’ da açılıp akşam 15.30’ da kapanan bir esnaf lokantası. Tabii ki pazar günleri kapalı. 1987’ de açılan lokantada her gün en az 25 çeşit  yemek çıkıyor. Her şey çok lezzetli, Tarihi Yarımada’da  Kapalıçarşı tarafına gelenlere ziyaret etmelerini şiddetle öneririm.

Bahar Restaurant

Kapalıçarşı, Nuruosmaniye Cad. Yağcı Han No:13

Çemberlitaş . İstanbul

T:0212 512 74 39

Bir cevap yazın