Kahve

KAHVE…

“1993 yılında Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik bölümünü bitirdikten sonra, mücevher sektöründe çalışmaya başladım. Uzun süre mücevher tasarımı yaptıktan sonra, kendi markam için tasarlamaya ve üretmeye başladığımda;  seramik, porselen malzemesi tekrar hayatıma girdi.  2007’den bu yana birçok seramik ve porselen ürün tasarladım ve ürettirdim. Özellikle porselen kahve fincanı. Fakat bir türlü, istediğim gibi porselen üretimini sağlayamadım. Baktım, ne küçük porselen üretimi yapan yerde ne de büyük fabrikalarda hayalimdeki fincanları üretebiliyorum. O zaman biz de kendi bünyemizde, mücevher yapar gibi tek tek uğraşacağımız porselen ürünler yapabiliriz dedim ve böylelikle yola çıktık. Öğreneceğimiz çok şey var; porselen üretimi, titizlikle ve sabırla çalışmayı gerektiriyor.  Heyecanla ve keyifle, hayalimizdekileri canlandırmaya başladık…”

Özlem Tuna

Kahve…

Keyif…

Görmek, koklamak, tatmak…

Sunmak, paylaşmak, sohbet…

Köpüğü ile gözümüze hitap eder önce, kokusu ısıtır içimizi… İlk yudum ile hoş bir tat yayılır damağımıza…
Tek başımıza olsak bile keyifleniriz. Birde o kahveyi paylaşacağımız sevdiklerimiz varsa yanımızda, güzel bir kahvenin başlattığı harika bir sohbet keyifle dokunur anımıza… Ne güzel sözdür; “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır.” 
Kırk yılınıza dokunabilmek dileği ile…

Mozaik: Bizans mozaiğinde yer alan göz ve dudak figüründen esinlenerek oluşturulan serigrafi ile kahve keyfinize tarihi dokunuş…

Dantel: “El emeği göz nuru” der eskiler… Biz de anneannelerimizin yaptığı dantelleri fincanlarımıza giydirdik.

Bir cevap yazın