İyilik Peşinde Koşan Kalpler Yorulmaz

‘‘İyilik Peşinde Koş’’ yazan tişörtler bir merak uyandırmıştı. Nereden bilebilirdim Adım Adım ile yolumun kesişip aidiyeti bu kadar çabuk hissedeceğimi.
Hızlı bir araştırma sonrası, kalpten kalbe giden duyarlı bir çalışmanın parçası olmanın bir adım yakınımda olduğunu gördüm. Koşu ile harika yardımseverlik projelerine imza atan insanlar çıktı karşıma. Üye olmakta gecikmedim. Bir de baktım, benim gibi yedibinden fazla gönüllü var.  Bugüne dek 6 milyon Türk Lirası bağış toplamayı ve sivil toplum kuruluşları ile kol kola ilerlemeyi başarmış, kamuoyunda farkındalık yaratılmasına aracı olmuş.

Adım Adım grubu ile ilk yardımseverlik koşum bu sene Mart ayında Antalya’da Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği için gerçekleşti. ‘‘Süreklilik başarının en önemli anahtarıdır’’ diyerek adanmışlıkla 5 yıldır koşan isimleri duyacağımız ve Antalya başarısını kutlayacağımız programda, yol arkadaşlarıma küçük ve kalıcı bir şeyler sunabileceğimi düşündüm.  Bu konudaki önerilerime, katkı sağlayarak yanıt veren Renay Onur’un ‘‘Kutlama Broşu’’fikri kalbimin elimle kesiştiği yeni bir ürüne vesile oldu. Aralarında Tanyar Ablak, Renay Onur, Yonca Tokbaş ve Itır Erhart’ın da yer aldığı her koşucunun isminin broş üstünde Adım Adım logosu ile beraber, 5 yıldır iyilik peşinde koştuklarını ifade eden kalıcı bir yazı ile paylaşacakları hale getirdim.

5 yılda  5,800 bağışçıdan 1,145,000 Türk Lirası toplayan 23 özel insan için küçük ve anlamlı bir ürüne imza atmak üzere Aşk koleksiyonumdan espresso ve likör fincanlarımı kullanmaya karar verdim. Metal aksesuarlarının üstüne ‘‘İyilik Peşinde Koş’’ yazarak, kendi kendilerine duyarlılıklarını hatırlatacak bir hatıra objesini hayata geçirdim.
Harika işler başaran ; 23 yardım sever koşucu insanları tanıdığıma çok memnunum. Yaptıkları işlerle bana çok güzel örnek oluyorlar.
Hepsini ayrı ayrı  tebrik ediyorum ve kutluyorum.

Özlem Tuna

Bir cevap yazın