Gelenekselle Flört Eden Tasarımlar Artık Online Satışta

Özel tasarlanmış stile giden yol; www.ozlemtuna.com dan geçiyor.

10 yılı aşkın süredir, Kapalıçarşı, Tarihi Yarımada ve Hanlar Bölgesi´nde, yüz yıllardır süregelen zanaat eksenli üretim geleneğinin sürdürülebilirliğine yönelik çalışmalar yapan tasarımcı Özlem Tuna, farklı koleksiyonlarında yer alan çarpıcı tasarımları artık web sitesi üzerinden tüm Türkiye’ye ulaştırıyor.

Geleneksel objeleri modern bir yorumla harmanlayarak adından yalnızca ülkemizde değil yurtdışında da övgüyle söz ettiren Özlem Tuna, tasarım hayatına başladığından beri 10´un üzerinde koleksiyona dahil olan 200’e yakın özel tasarım ürünü, Türkiye’de ve yurt dışında önemli kurum, dernek, vakıflara özel projeler hazırlamış, pek çok sergiye konuk olmuş, yurt içinde ve yurt dışında konusunda ödüller almış, yaşadığı yere, kültürüne, geleneklerine verdiği değer ile özgün çizgisini yaratıyor.

Eski ve yeni tekniklerin birlikte kullanıldığı Özlem Tuna tasarımlarını sıra dışı yapan faktörlerin başında ise her bir ürününkendi hikayesine sahip olması geliyor. Özlem Tuna´nın tüm tasarımları sanatsal kimliğinin yanı sıra fonksiyonel kullanım olanağı sunmasıyla da ayrıcalıklı bir noktada bulunuyor.

Tasarımlarında çıkış noktası olarak, yaşadığı toprakların birikimini modernle buluşturmaya, küresel bir dil ve stil oluşturmaya dikkat eden Tuna; bu bakış açısı ile ürünlerini, bir birikim ve bilginin sonucu olmanın yanında kültürel bir temele oturtuyor. Ve bu temel, “herkesin sahip olmak isteyeceği”, bulunduğu mekanın atmosferini hemen değiştiren, şık ve özel bir görünüm katanobjeleri, ya da üzerinizde bulundurduğunuzda tüm görünümü bir anda özel tasarlanmış bir stile çeviren takıları ortaya çıkarıyor.

Seramik, altın, gümüş, değerli taşlar, yarı değerli taşlarında kullanıldığı mücevher ve objeleri www.ozlemtuna.com dan inceleyebilir, ister havale ister kredi kartı ödeme seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz. Ayrıca her hafta gönderilen e-bültenlere kayıt olarak, bu farklı tasarım ruhunu yakından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın