En Güzel Hediye Paylaşmak

Annenize en güzel hediye, paylaşmak üzere ona vakit ayırmak olabilir mi?  

İstanbul’da birkaç sokak arasında gezmek, turist olup keşfe çıkmak… 

Keyif dolu bir gün organize etmek istediğiniz o günde sabah kahvesine Nemlizade Han’daki ofisimize bekliyoruz. Tarihi Yarımada’nın sesini kulaklarınızda işitirken, müthiş bir manzarada kahve ikram ediyoruz. 
Kahve sonrası Sirkeci’den başlayacak yürüyüşünüz için Gülhane Parkı’nın rengarenk çiçeklerinden enerji alarak Topkapı Sarayı’na ulaşacağınız bir rota öneriyoruz. 

Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğü, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Bir Taşım Keyif: Türk Kahvesinin 500 Yıllık Öyküsü” sergisi her gün yudumladığımız kahve hakkında detay veriyor. Bu sene, 2013 yılında UNESCO’nun “Somut Olmayan Kültürel Miras” listesine giren Türk Kahvesi mevcudiyetini kutluyor. 15 Haziran’a dek gezilebilecek sergiyi kaçırmayın. 

Acıkabileceğinizi düşünüyoruz ve size Tarihi Yarımada’dan esnaf lokantalarında lezzetli yemekler öneriyoruz. Detaylar için tıklayın; Gül Tantik ya da Bahar Lokantası… 

Kahve hakkında teorik bilgilerin, pekişmesi için de yemek üstüne Fes Café’de bir kahve daha içmeye ne dersiniz?  Kapalı Çarşı Halıcılar caddesindeki ya da Nuriosmaniye caddesi yakınındaki Ali Baba Türbe Sokak’taki mekanlardan birinde günün yorgunluğunu atmanız mümkün. 

Çalışma saatlerimiz:
Haftaiçi: 09:00 – 18:00
Cumartesi günü için randevu alınız…

Bir cevap yazın