İstanbul’un kuzeyde Haliç, doğuda İstanbul Boğazı ve güneyde Marmara Denizi ile çevrili kısmı günümüzde Tarihi Yarımada olarak anılır. İstanbul’un en eski yerleşim yeri olmasının yanı sıra, içinde bulundurduğu sayısız tarihi eser, adının anlamını daha da kuvvetlendirir. Burada toprağın altı ve üstü zenginliklerle doludur.

Biz de Özlem Tuna tasarım ofisi olarak 2003 yılından bu yana Tarihi Yarımada’da tasarlıyoruz ve üretiyoruz. Bugüne kadar bölgede dört farklı adreste çalışarak bölgenin sahip çıkmamız gereken bir zenginlik olduğunu misyon edindik. Bölgedeki tarihi binalar kadar içinde çalışan ve üreten ustalarımıza da sahip çıkıyor ve koruyoruz.

1460’da temelleri atılan Kapalıçarşı için Özlem Tuna “Benzersiz bir dokuya sahip, kendine has bir satış, üretim ağı ve dokusuyla adeta bir şehri andıran bu muhteşem yapının özelliklerinin insan eli ile her geçen gün bozulduğunun farkındayım. Dokusunu yaşatan ustalar, üretim ve satış birlikte. Kaybetmeyelim…” sözlerini dile getirmiştir. Bölgenin ayrı bir öğretim yeri olduğunu düşünen Özlem Tuna ve ekibi olarak bölge de çalışmanın heyecanımızı hep yukarıda tuttuğunu biliyoruz. Bu bölgenin kıymetini biliyor, keyifle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.