özlem tuna new location

TEBDİL-İ MEKANDA FERAHLIK VARDIR…. 2018

Özlem Tuna Tasarım yeni yıla yeni bir adres ile giriyor:

Karaköy – Galatasaray arasında; Tophane mahallesi, Çukurcuma Caddesi.

 

Yaklaşık 20 yıldır tasarım ve üretim yaptığım İstanbul – Tarihi Yarımada’dan ayrılıyor olmaktan dolayı bir yanımın biraz üzgün olduğunu itiraf ediyorum.

Diğer bir yanda da, yeni yıl, yeni mekan heyecanı var tabii ki. Büyüklerimizin dediği aklıma geldi “Tebdil-i mekanda ferahlık vardır”.

Bakalım, mekan değişikliği ve ferahlamayla biz neler yapacağız…

 

Tarihi Yarımada’dan ayrılmak öyle kolay değil tabii ki bizim için. Bir ayağımız sürekli Kapalıçarşı ve Han’lar bölgesinde olmaya devam edecek.

Ustalarımızın atölyeleri Haliç’in diğer yanında kalacak ve her gün olmasa da haftada bir kaç kez üretim atölyelerimize gelip gidiyor olacağız.

 

2018 Nisan ayında da Özlem Tuna Tasarım 15. yaşına basacak.

15 yıl olmuş!

Dile kolay… Bazen inanılır gibi gelmiyor, bunca yılı nasıl geçirdik?

15 yıl içinde Tarihi Yarımada’da 4 mekan değiştirdik.  Divan Yolu caddesinde başlayan yolculuğumuzun bir sonraki adresi Haliç’in diğer tarafı olacak.

 

Şubat başı itibarı ile Tophane’de Çukurcuma caddesinde olacağız.

Çukurcuma keyifli, küçük bir cadde. Biraz komşularımızdan bahsedeyim; Orhan Pamuk’un kurduğu Masumiyet Müzesi ile aynı sokak ve aynı sıradayız.

Bizim gibi tasarım ve üretim yapan tasarımcı girişimcilerin, farklı alanlarda üretim ve satış yaptıkları dükkan ve atölyeler ile tanışabilirsiniz. Sanat galerileri ve antikacı dükkanları, cafe ve restoranları ile Çukurcuma caddesine bir girdiğinizde, emin olun çıkmanız zor olacak J

Çukurcuma’da, çapraz yürüyerek keyifle keşif yapacağınız yerler arasında olacağız.

 

Ama önce, 19-23 Ocak tarihleri arasında Maison&Objet Paris fuarında 6 aydır uğraştığımız yeni koleksiyonumuz EMPRESS’i görücüye çıkarıyor olacağız. Maison& Objet ziyaret planınız varsa, Hall 7 ( Influences ) – G166’da bizi ziyaret etmeyi atlamayın J

 

Fuar dönüşü, Şubat 2018’den itibaren sizleri yeni atölyemizde ağırlamak ve kahve sohbetlerinde buluşmak dileğiyle…

 

Keyifli ve bol bereketli bir yıl diliyorum.

Özlem Tuna