DİSİPLİNLER ARASI . TASARIM MUTFAĞI

DİSİPLİNLER ARASI . TASARIM MUTFAĞI

Yeni bir proje başlıyor.

Nicole Restaurant  kurucusu ve baş aşçısı Aylin Yazıcıoğlu ve Özlem Tuna  Tasarım’ın kurucusu; Tasarımcı  Özlem Tuna yer değişiyorlar.

AŞÇI; TASARIM YAPMA  ve TASARIMCI  YEMEK PİŞİRME  deneyimleyecek.

Sibel Kutlusoy proje mentorlüğünü ve süreci fotograflamayı yürütecek.

 

 

 

‘’  İstanbul’da, 15 yılı dordurmuş bir Tasarım firması sahibi olarak, az biraz tasarım yaptığım malzemelerden sıkıldığım doğrudur.

Nasıl bir sıkılma mı diyorsunuz? Aslında sıkılma kelimesi çok doğru değil sanırım; insan öğrendikçe yaşam yolculuğunda sorgulamalar mı artıyor, nedenlerin ve nasılların  arkasını mı daha bir kurcalamaya başlıyor ?

Sanırım.

Ama bu çılgın üretim ve tüketim içinde, bir kahve fincanına  yada bir yüzüğe daha ihtiyaç var mı ?

Sorusunu aklıma fazla getirmeye başladığım   zamanlar da Sibel Kutlusoy ile arkadaşlığımız ve paylaşımlarımız artmaya başlamış. Tasarım ve Yemek arasındaki bağ üzerine çok çok  konuşuyoruz. Derken Sevgili Sibel #tasarımyemek sohbetlerini organize etmeye başladı. Nicole Restaurant kurucusu ve baş aşçısı Aylin Yazıcıoğlu misafirliğinde çok keyifli buluşmalar yapmaya başladı. İlgiyle takip ettiğim paylaşımların bir ayında ben de konuk oldum. Aylin Yazıcıoğlu’nu tanıdıkça, yaşam içinde ne kadar çok ortak yanımız olduğunu keşfetmenin sonun da mı ? Bu proje ortaya çıktı ?

Bilmiyorum.

Ama hepimiz çok heyecanlıyız.

Önümüzde 4 aylık bir program için de Tasarımcı ve Aşçı yer değiştirecek. Disiplinler arası bir deneyim yolculuğuna başladık. Sibel Kutlusoy bu süreç için de bize mentörlük, fotografçılık yapacak. Elimizden geldiğince süreçleri paylaşmayı planlıyoruz. Proje çıktılarını sergi ve yemekle bitirme planımız var.

Takip edin ve yanımızda olun. ‘’

Özlem Tuna